AJAX – viac ako bezpečnostný systém

Zabezpečovací systém AJAX

Spojením technológie a dizajnu vznikol jeden moderný bezdrôtový inteligentný systém AJAX, ktorý Vám ochráni váš majetok vďaka vysokej spoľahlivosti, jednoduchej inštalácie a ovládania. Okrem bežnej ochrany pred vlámaním (detekcia pohybu, rozbitia skla, otvorenie dverí/okien)  je možnosť použitia aj v oblasti, požiaru, zatopenia či detekcie úniku CO2.

Dohľad pomocou mobilnej aplikácie

Zabezpečovací systém AJAX je ľahko konfigurovateľný a ovládateľný pomocou mobilnej aplikácie. Mobilná aplikácia je dostupná pre zariadenia s operačnými systémami Android a iOS. Aplikácia umožňuje zaarmovať / odkódovať priestor, inštalovať, konfigurovať a kalibrovať všetky zariadenia v systéme a okamžite informuje užívateľa o poplachu. V aplikácii je možné zobraziť aj živý prenos (video aj audio) až z desiatich IP kamier výrobcov tretích strán. V prípade poplachu je tak možné ľahko skontrolovať strážený priestor.

Bezpečná bezdrôtová komunikácia

Komunikácia medzi detektormi a ústredňou je riešená pomocou rádiového protokolu Jewellery, pracujúceho na frekvenciách 868.0 – 868.6 Mhz so šifrovaním dát AES. Protokol umožňuje prenos dát na veľké vzdialenosti, v ideálnych podmienkach (otvorený terén) sa jedná až o 2000 m, v reálnych podmienkach signál prenikne niekoľkými poschodiami výškovej budovy. Protokol je energeticky nenáročný, životnosť batérií použitých v detektoroch sa tým predlžuje až na 7 rokov.

Jednoduchá inštalácia

Inštalácia komponentov je veľmi jednoduchá. Vzhľadom k tomu, že celý systém je bezdrôtový, stačí len jednotlivé detektory nainštalovať na vhodné miesta. K inštalácii slúžia držiaky, ktoré sú vrátane spojovacieho materiálu súčasťou každého balenia. Pridanie detektorov do systému prebieha pomocou mobilnej aplikácie, v ktorej stačí načítať unikátny QR kód. Mobilná aplikácia okrem iného zobrazuje kvalitu signálu jednotlivých detektorov. Detektory možno v mobilnej aplikácii i vzdialene otestovať. Prevedenie komponentov je k dispozicií v čiernej alebo bielej farbe.