i-PRO, MOBOTIX a Konica Minolta posilňujú strategickú spoluprácu

i-PRO Co., Ltd. (i-PRO), MOBOTIX AG (MOBOTIX) a Konica Minolta, Inc. (Konica Minolta) s potešením oznamujú, že posilnia svoju strategickú spoluprácu spojením svojich produktov. Táto spolupráca umožní spoločnostiam vzájomne využiť silné stránky ponuky portfólia i-PRO a MOBOTIX, oboch špecialistov na zobrazovacie a snímacie technológie, a spojiť ich produkty s FORXAI, špičkovou zobrazovacou IoT platformou spoločnosti Konica Minolta.

Spolupráca i-PRO a MOBOTIX v oblasti IP kamier

i-PRO ponúka širokú škálu produktov na sledovanie videa, ktoré obsahujú technológiu AI. Spolu s povestnou spoľahlivosťou a odolnosťou japonských produktov to umožnilo spoločnosti zvýšiť svoju prítomnosť na globálnom trhu. Na druhej strane MOBOTIX celosvetovo ponúka IP kamery s decentralizovaným spracovaním (edge computing), ktoré spĺňajú prísne štandardy odolnosti vyžadované pre produkty vyrobené v Nemecku. So svojimi špičkovými termovíznymi kamerami majú kritickú schopnosť presne detegovať teplotné anomálie a variácie.

MOBOTIX, i-PRO a Konica Minolta spoločne vyvinuli systém vizuálnych a termokamier v roku 2020. Nová strategická spolupráca hovorí, že MOBOTIX bude využívať vybraný vysokovýkonný kamerový hardvér i-PRO. V kombinácii s unikátnymi sadami funkcií MOBOTIX DNA na báze ODM/JDM (Original Design Manufacturing/Joint Development Manufacturing), pričom prvý produkt má byť uvedený na trh v roku 2023, hardvér bude kompatibilný s existujúcim prostredím systémov MOBOTIX a Konica Minolta.

Spolupráca posilní ponuky riešení pre vertikálne trhy – napr. priemysel, výroba, vláda, zdravotníctvo, logistika – cieleným spôsobom s výkonnými komplexnými riešeniami. Umožňuje zákazníkom uspokojiť ich potreby v zmysle zlepšených procesov, vyšších ziskov a podpory väčšej sociálnej bezpečnosti a istoty v spoločnosti.

Kombinácia produktov i-PRO a MOBOTIX s FORXAI od Konica Minolta
Trh s monitorovacími a video riešeniami teraz vyžaduje oveľa viac, než len video monitoring a overovanie stavu po udalosti. Detekcia, analýza ,predpovedanie pomocou AI a poskytovanie dátových služieb, ktoré ju využívajú, sa čoraz viac dostávajú do centra pozornosti ako nové oblasti rastu.

Prepojenie systémov i-PRO a MOBOTIX so zobrazovacou IoT platformou FORXAI od Konica Minolta otvára integráciu a používanie rôznych iných zariadení a systémov prostredníctvom otvorených partnerstiev. Spoločnosti teda dúfajú, že vyvinú jedinečné riešenia založené na najmodernejšej zobrazovacej AI technológii Konica Minolta, integrujú technológie partnerských spoločností FORXAI a  rozšíria svoju zákaznícku základňu.

Komentáre najvyšších predstaviteľov

Shohei Ozaki, COO spoločnosti i-PRO Co., Ltd., povedal: „Od svojho založenia v roku 2019 spoločnosť i-PRO buduje spoluprácu s partnermi po celom svete a v roku 2020 uzavrela partnerstvo so spoločnosťami Konica Minolta a MOBOTIX. .

Konica Minolta, MOBOTIX a i-PRO sú priekopníkmi v oblasti inteligentných služieb založených na obraze a sú povestní kvalitou a spoľahlivosťou svojich produktov. Verím, že toto partnerstvo pomôže našej rozsiahlej rade produktov zahŕňajúcich špičkovú technológiu AI prispieť k riešeniu problému širšie spektrum sociálnych problémov.

„MOBOTIX a i-PRO zdieľajú mnoho spoločných hodnôt a majú zodpovedajúce štandardy kvality, najmä pokiaľ ide o výkon a kybernetickú bezpečnosť. Spolu s Konica Minolta môžeme spojiť naše kompetencie a ponúknuť inovatívne riešenia vrátane tepelnej technológie a AI pre naše centrálne vertikálne trhy,“ povedal Thomas Lausten, generálny riaditeľ spoločnosti MOBOTIX AG. „Zameranie videotechnológie na využitie dát je spoločným východiskovým bodom pre spolupracujúcich partnerov. Inteligentná videotechnológia je oveľa viac než len poskytovanie bezpečnosti. Ide o efektívne operácie, zvýšenie predaja a uľahčenie života ľudí.“

Toshiya Eguchi, výkonný viceprezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Konica Minolta zodpovedný za oblasť technológií a riešení IoT v oblasti zobrazovania, sa vyjadril nasledovne. „Tešíme sa na toto intenzívne partnerstvo. Prostredníctvom tejto spolupráce medzi zobrazovacou IoT platformou Konica Minolta FORXAI, MOBOTIX a i-PRO sme si istí, že ich kompetencie, štandardy vysokej kvality a silné stránky sa navzájom dokonale dopĺňajú. Spolupráca bude výhoda pre všetky tri spoločnosti. Najväčšími víťazmi budú zďaleka naši zákazníci a používatelia.“

Zdroj: https://newsroom.i-pro.net/